Μια νέα ετικέτα κυκλοφόρησε η The Bruery.
Πρόκειται για την "Lion's Brew", μια Imperial Stout με 13,1% ABV, ζυθοποιημένη με μέλι και φύλλα δάφνης, ωριμασμένη σε βαρέλια Mead της B. Nektar Meadery.
Η μπύρα διατίθεται σε φιάλη των 750ml.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Παρά την κρατική βοήθεια προς τις επιχειρήσεις, η πανδημία του κορονοϊού έχει προκαλέσει οικονομικό χάος σε ολόκληρη την Ευρώπη. Στην περιοχή της Βαυαρίας, 400 χρόνια παράδοσης θα... μηδενίσουν όταν το ζυθοποιείο Werneck κλείσει τις πόρτες του τον Σεπτέμβριο.
Δυο παραπάνω λόγια για την 2η hop - forward IPA της "Aνθολογίας" που κυκλοφορεί ολόφρεσκη και σπαρταριστή.
Την κυκλοφορία δύο νέων ετικετών ανακοίνωσε η Amager Bryghus.
Εκεί όπου η μπύρα συναντά την υψηλή γαστρονομία.