Μια νέα ετικέτα κυκλοφόρησε η Heavy Seas Beer.
Ο λόγος για την "Chocolate Volcano", μια Imperial Stout με 9% ABV, ζυθοποιημένη με κακάο.
Η μπύρα διατίθεται σε φιάλη των 355ml, καθώς και σε βαρέλι.
Μόνο τα εγγεγραμένα μέλη έχουν το δικαίωμα σχολιασμού των άρθρων.
ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
Η αρχαιολογική σκαπάνη στην Αίγυπτο, μέσα από τις προσπάθειες μίας αμερικανο-αιγυπτιακής ομάδας στην αρχαία Άβυδο, κοντά στη σημερινή πόλη Σοχάγκ που βρίσκεται πάνω στον Νείλο στην κεντρική Αίγυπτο, ίσως αλλάξει την παγκόσμια ιστορία της μπύρας!
Έτοιμοι να κάνουν πράξη το όνειρό τους και να αποκτήσουν δικό τους μικροζυθοποιείο εμφανίζονται ο Στέλιος Αφεντούλης με τη σύζυγό του Μαρία Αλεξανδρίδου, οι οποίοι τα τελευταία τρία χρόνια ασχολούνται επαγγελματικά με τη μικροζυθοποίηση και ήδη παράγουν δύο ετικέτες craft μπύρας, κάτω από το σήμα «Dreamer Brewing».